+90(533) 775 75 17
Hafta İçi: 08:00-18:00 - , Cmts: 09:00 - 19:00

Neler Yapıyoruz ?

Greenfarm’a Hoşgeldiniz!
İhtiyacınız olan her şey bu çatı altında.

NELER YAPIYORUZ?
  • Anahtar Teslim Sera Kurulumu
  • Topraksız Tarım Sera Kurulumu
  • Mevcut Seralarınızı Hidroponik Sisteme Çevirme Hizmeti
  • Hidroponik sistem sera kurulumu
  • Topraksız Tarım Danışmanlığı
Sera Çeşitleri
  • Dairesel sera
  • Gothik sera
Hidroponik Sistemde Hangi Ürünler Yetişir?
  • Marul Çeşitleri, Akdeniz Yeşillikleri, Fesleğen, Roka, Maydanoz
  • Sulama ve Gübreleme Sistemleri

Greenfarm olarak gelişmiş sulama ve gübreleme sistemleri ile modern sera hizmetleri sunuyoruz. Akıllı otomasyonlar ve gübreleme sistemleri ile kusursuz hizmet anlayışı sunuyoruz.

Alan  Fizibilitesi:

Seranın kurulacağı alanın seçimi önemlidir. Bu nedenle seranın kurulacağı yerin seçimi sırasında dikkatli ve hassas davranmak gerekmektedir.
Arazinin eğimi önemlidir. Eğim genellikle %0.3 ile %1 arasında olmalıdır. Arazinin eğimi yüksek ise teraslar inşa edilerek tesviye yapılmalıdır.
Serayı kuracağınız bölgede devamlı olarak su ve enerji olmalıdır. Bu konuda kesinti ve sorunlar olmamalıdır.

Sera kurulumu:

Topraksız tarım sistemlerinde iki türlü sera sistemi kurulur. Sera kurulumunda müşterinin talebine göre demir veya galvaniz malzemeler kullanılmaktadır.
Galvaniz seralar paslanmaz malzemelerden üretildiği için daha uzun ömürlüdürler. Sera kurulumunda üstten ve yandan havalandırmalı, oluk altı yüksekliği minimum 3,5 metre olan modern gothik tip seralar tercih edilir.

Fide ve tohum tedariği:

Sera projelerini yürüttüğümüz müşterilerimizin fide ve tohum ihtiyaçlarına da cevap veriyoruz.
Ayrıca yapılacak olan projenin büyüklüğüne göre müşterilerin kendi bünyesinde fide yetiştirmeleri için uzman ziraat mühendislerimiz tarafından danışmanlık hizmeti de sunuyoruz.

Danışmanlık:

Topraklı ve topraksız tarımda yapılan sera sistemleri, üretim sonucunda gübre ve ilaç masrafları, kalitesiz üretim ve sonu telafisi olmayan zarar ile sonuçlanmaktadır.
Firmamız tüm bu yanlış uygulamaların önüne geçmek suretiyle yatırımınızı ilk yıldan itibaren yüksek karlılıkla geriye döndürmek üzere bilgi birikimini, saha deneyimini ve tecrübelerini topraksız tarım üreticilerine sunmaktadır.
Topraksız tarım yetiştiriciliğinde ticari olarak yetiştiricilik yapan ya da yapmak isteyen üreticiler için en uygun ve en verimli tesis kurulumu ve ön bilgilerinin hizmetini vermekteyiz.
Seranın yapılacağı bölgeye göre uygun fide çeşitleri ve fide dikim tarihleri uzman ziraat mühendislerimiz tarafından müşterilerimizle paylaşılmaktadır. Fide teminini, doğru ve en verimli üretim planını, fide dikiminden hasata kadar tüm dönemlerde; sulama programı, hastalık ve zararlı teşhisi, yüksek kalitede verimli ürün elde edilmesi, ürünlerin nasıl toplanacağı ve hangi ambalajlarda pazara sunulacağı, ürünlerin değerinde pazarlanması ile ilgili tüm bilgiler firmamız tarafından verilmektedir.
Tüm bunların yanında hastalıklarla mücadelede, insan sağlığına zararlı kimyasal ilaç kullanamadan, organik ve biyolojik müdahale ile verimli hastalıksız ve ilaç kalıntısı bulunmayan raf ömrü uzun yola dayanıklı A kalite ürünlerin üretimini gerçekleştirebilir ve yetiştirdiğiniz ürünlerin ihracatını gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

” Danışmanlığımız doğrultusunda yapılan üretim sayesinde yatırımınızın en iyi ve çabuk şekilde geri dönüşüne ve ilk yıldan başlamak üzere ileriki yıllarda yüksek karlılık getirmesine olanak sağlamaktadır. ”