Sık Sorulan Sorular

Toraksız Tarım ve Hidroponik Sera Sistemleri Hakkında Bilgiler

Hidroponik Sistem Nasıl Çalışır?

En basit tanımıyla hidroponik, toprak yerine su ortamında bitki yetiştirme yöntemidir. Bu yöntemde bitkiler ihtiyacı olan besinleri topraktan değil; içerisinde gübre olan sıvılardan alır.

Dönüm Başına Ne Kadar Ürün Alabilirim?

Üründen ürüne farklılık göstermekle birlikte 1 dönümdeki ürün sayısı üretim sistemine göre 14.000-20.000 arası farklılık gösterir.

Hidroponik Seralarda Dönüm Maliyeti Ne Kadar?

Maliyetlerimiz proje özelliklerine ve büyüklüklerine göre değişiklik göstermektedir.

Detaylı bilgi için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz

Hidroponik Seralarda Dönüm Maliyeti Ne Kadar?

Maliyetlerimiz proje özelliklerine ve büyüklüklerine göre değişiklik göstermektedir.

Detaylı bilgi için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz

Hidroponik Seranın Avantajları Nelerdir??

Tarla ekiminde yılda 2-3 kez dönüm başı olmak üzere 6.000-7.000 adet ürün alınırken hidroponik sistemde yılda 7-8 kez ürün alma imkanınız bulunmaktadır. Bu sayede yıllık ürün miktarı min. 5 kat fazla olmaktadır.
Hidroponik sistemler, topraklı üretimin ihtiyaç duyduğu suyun sadece %10’u ile aynı ölçekte bitkiyi üretebiliyor. Bunun başlıca sebebi, suyun geri dönüştürülerek tekrar tekrar kullanılabiliyor olması. Geri dönüşüm demek, verimlilik demek.
Öte yandan; toprağın olmaması demek toprağın sebep olabileceği hastalık, zararlı ya da yabancı otların da çok daha düşük oranda üretimi etkilemesi demektir. Böylelikle, verimlilik çok daha üst seviyelerde olacaktır.
Hidroponik olarak yetiştirilen bitkiler, toprakta yetiştirilen bitkilere oranla %30’a kadar daha fazla büyür. Bu daha kısa sürede daha fazla büyüme demektir. Bu da hasat sürelerinin kısalması manasına gelir.
Toprakta yetiştiriciliğin aksine çapa yapmak ya da yabancı ot ile savaşmak zorunda kalmazsınız. Ve üzerinde toprak kalıntısı olmadığından çok daha kolay temizlenir. Bu da dolaylı olarak ürünün ikinci kez su tasarrufu yapması anlamına gelmektedir.

Detaylı bilgi için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz

Hangi Ürünleri Yetiştirmek Daha Karlı?

Karlılık firmadan firmaya değişiklik göstermekle beraber müşteri taleplerinizle doğru orantılıdır. Verimli bir satış müşteri taleplerini önemsemekten geçmektedir. Zaman içinde yetiştirdiğiniz ürün portföyü pazar taleplerinize göre şekillenecektir. Hidroponik sistemler, topraklı üretimin ihtiyaç duyduğu suyun sadece %10’u ile aynı ölçekte bitkiyi üretebiliyor. Bunun başlıca sebebi, suyun geri dönüştürülerek tekrar tekrar kullanılabiliyor olması. Geri dönüşüm demek, verimlilik demek.

Otomasyon Sistemleri Gerekli Midir?

Firma olarak tabiki de sorunsuz bir besin otomasyon sistemini ekonomik durumları elverdiği ölçüde bütün müşterilerimize tavsiye etmekteyiz. Böylelikle manuel ölçümler yerine otomasyonlar sayesinde ürünleriniz hiçbir zaman eksik kalmayacak

Kaç Dönümden Sonra Kemdi Fidelik Kurmamız Gerekir?

3-4 dönümden sonra kendi fidenizi kendiniz üretmeniz uzun vadede bu yatırımlarınızı size geri kazandıracaktır.

Besin Solüsyonlarını Nereden Bulabiliriiz?

Sizler için her konuda olduğu gibi bu konuda da destek sunuyoruz ve işinizin her anında hem besin hem de herhangi bir hastalık durumunda uzman mühendislerimizle yanınızda bulunuyoruz.

Toraksız Tarım ve Hidroponik Yeşillik
Sera Sistemlerinde Profesyonel Çözümler
TOPRAKSIZ TARIM SİSTEMLERİ
İhtiyacınız olan her şey bu çatı altında.