KALİTELİ ÜRETİM

Önümüzdeki 40 yılda üretilmesi gereken gıda geriye doğru 6.000 yılda üretilenden daha fazla olacak.

1.

VERİM

Hidroponik tarımda geleneksel tarıma kıyasla yetiştirme şartlarınıza göre 6/10 kat arası fazla ürün elde edersiniz. Yılın 12 ayı düzenli olarak hasat yaparak müşteri taleplerinize standardınızı bozmadan karşılık verebilirsiniz.

2.

PESTİSİTSİZ

Hastalıkların birçoğu toprak etmenidir. Toprak etmeni ortadan kalkınca birçok sorun da ortadan kalkmış olur. Bu sayede bitkileriniz daha sağlıklı büyür bitkilerinizin sağlığını etkileyen nem ve sıcaklık faktörlerinde göz ardı etmemelisiniz.

3.

ÇEŞİTLİLİK

Seranızda dilediğiniz çeşitte ürün üretme imkanınız bulunmakla birlikte farklı çeşitlerdeki yeşillik gruplarında bir arada üretebilirsiniz.

YETiŞTiRiLEN ÜRÜNLER

Hidroponik NFT sistemlerde hemen hemen her şey yetişebilir. Ancak fayda maliyet açısından incelendiğinde Yeşillik Çeşitleri ve Tıbbi Aromatik Bitkiler en çok tercih edilenlerdir

Hidroponik sistemde her bitkinin yetiştirilebilecek olması yetiştirmenin mantıklı olduğu anlamına gelmez.

ÜRETİM MİKTARLARI

YATIRIM GETiRiSi

Yatırım geri dönüş süreleri hangi ürünü yetiştirdiğinize, satış kanallarınıza ve işletmeciliğe göre 2-4 yıl arasında kendisini amorti edebilmektedir.

Topraksız tarımda üretim yıl boyu yapılabilmesi ile verim miktarı oldukça yüksek oluyor ve kaliteli ürün elde ediliyor. Bu yüzden yetiştirilen ürünler iyi tarım uygulamaları ve GlobalGAP sertifikasyonlarına uygun olduğu için ihraç kapasitesi yüksektir.

Oksijeni iletmek içinse hava pompası kullanılır. Pompalar genellikle bir zamanlayıcıya bağlı olarak çalışır. Böylelikle; bitkinin besin maddelerini gerektiği kadar ve gerektiği zamanda alması sağlanır. Birbirinden farklı hidroponik sistemler olsa da sistemin genel çalışma prensibi bu şekildedir.

Ürün yetiştirme aşamasında teknik zirai mühendislik ve ürün satış destekleri ile yaptığımız her projenin sonunda üreticimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz.
Toraksız Tarım ve Hidroponik Yeşillik
Sera Sistemlerinde Profesyonel Çözümler
TOPRAKSIZ TARIM SİSTEMLERİ
İhtiyacınız olan her şey bu çatı altında.